PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=399371}

Blaszany bohater

Tin Man
6,9 1 288
ocen
6,9 10 1 1288
Blaszany bohater
powrót do forum serialu Blaszany bohater

Oz w wersji steampunk

ocenił(a) serial na 9

Tak świeżego spojrzenia na starą, dobrze wszystkim znaną baśń się nie spodziewałem, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Bohaterowie stworzeni prawie od podstaw, poszczególne wątki baśni pomieszane i wrzucone we współczesne realia - ale z jakim wdziękiem! Krajobrazy urzekają, kostiumy zapadają w pamięć, do tego tragizm Azkadelii - majstersztyk! Całość obejrzałem 'jednym tchem', bardzo mnie wciągnęło :-) Na plus jest także otoczka steampunku, delikatna, acz zajmująca i ciesząca oko. Całość, mimo ograniczonego budżetu - bardzo dobra, choć mogłaby być ciut dłuższa. 8/10 :-) Na pewno wrócę do tego dzieła :-)

ocenił(a) serial na 6
moonster

Zgadzam się z pozytywnym odbiorem tego filmu, natomiast - co do szczegółów - mam nieco odmienne zdanie (wiem, 6 lat minęło). Jestem starszej daty, może dlatego mam szacunek dla oryginału ("Czarnoksiężnik z krainy OZ"), a tu niemal wszystko pozmieniano, łącznie z tytułem, więc trzeba było pójść na całość i napisać zupełnie oryginalny scenariusz; dłuższe to już na pewno być nie powinno. W sumie jednak - warto popatrzeć dla malarskiego zmysłu kamerzysty, dobrej gdy aktorskiej i bardzo przyzwoitych dialogów.

Krzypur

Moim zdaniem nie pozmieniano pierwowzoru literackiego, tylko dopisano ciąg dalszy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones