PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039040}
4,4 50 610
ocen
4,4 10 1 50610
7,0 42
oceny krytyków
Zielona granica
powrót do forum filmu Zielona granica

Świetnie przedstawieni są polscy mundurowi zwalczający ten sterowany najazd z bliskiego wschodu i piątą kolumnę w Polsce; ciekawa artystycznie decyzje opowiedzenia historii z perspektywy czarnego charakteru, granego przez Ostaszewską.

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Jak najbardziej. Argumentujemy, że jesteś głupcem oraz że nie masz pojęcia praktycznie o niczym. A przekonać próbujesz mnie wszelakimi sposobami, ze jest inaczej z dosyć marnym skutkiem. Yhm na tej czapce zapewne powinno widnieć SS jak mniemam? :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...a tak poza tym... pisanie komuś od pierwszej chwili że jest głupi to faktycznie "argument" najcięższego kalibru........... XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Wracamy do motywy z płaskoziemcą. Jest człowiekiem głupim niezależnie od tego jakie dogmaty wygłasza. A czytając Twoje wysrywy mogę śmiało ten kaliber wyłożyć. Lepsze to niż w nerwach pisać i  oceniać kogoś przez pryzmat wyglądu :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...nie nie chodziło o czapkę SS-mana... tylko o taką: https://www.youtube.com/watch?v=niumQLDL_k0&ab_channel=ChristianTeschner

ocenił(a) film na 6
kgibas666

haha skąd wiedziałem :D czyli jestem wg. Ciebie homo? No pięknie muszę powiedzieć żonie to się zdziwi :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...chcesz argumentować inwektywy pod cudzym adresem i daleko idące, własne insynuacje... a potem piszesz że to forum schodzi na psy :'( ciekawe, ciekawe...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Ale proszę pisz słowa które chociaż w połowie rozumiesz bo już "teorie naukową" mamy za sobą ze słabym skutkiem. I też manipulacje nie są na miejscu bo nigdzie nie napisałem, że forum schodzi na psy tylko, że piszesz głupotki. Nie wiem zapal papierosa (jak nie palisz to meliska), uspokój czy coś się bo masz zwidy :D

Chyba, że Ty tak uważasz, ale wtedy wieje znowu hipokryzją i dysonansem z Twojej strony so :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...kolego... czy ja napisem gdziekolwiek że jesteś gejem? sam wybrałeś takie profilowe... a że taki "look" jest do tego stopnia "ikoniczny" że jest wręcz kalką powielaną nawet w durnych komediach i memach... czy to moja wina??? coś chciałeś przez to zdjęcie powiedzieć... co? tego nie wiem... piszę tylko o moich najprostszych skojarzeniach. co do "teorii". owszem, teoria jest i pozostaje teorią dopóki nią być nie przestanie... czyli w nauce np. po empirycznym udowodnieniu...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Pozwolę sobie tutaj zacytować wspaniałego, dorosłego emocjonalnie i co najważniejsze WYKSZTAŁCONEGO człowieka - "...chcesz argumentować inwektywy pod cudzym adresem i daleko idące, własne insynuacje... " który wkleja linki do tańca homoseksualnego policjanta z innym mężczyzną oceniając mój wygląd i twierdzi, że "nie nie nie to nie oznacza, że mam Cię za osobę homoseksualną" (nie odbieram tego jako obrazę, wręcz z żoną nie możemy się doczekać kolejnego Twojego wysrywu) . Chłopie jesteś klejnotem Nilu dla mnie xDDDD jak Ty ogarniasz tak skomplikowaną czynność jak oddychanie to nie wiem xDDDDDDD

Dyskutujesz też z sobą tak na codzień? :D to musi być męczące.
Btw nie jesteśmy kolegami i współczuję Twoim (jeśli jakiś masz), że potrafią z Tobą spędzać czas.

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

....no mówię właśnie, daleko idące insynuacje i nadinterpretacje... bo jak byś uważniej czytał co piszę to zauważyłbyś że link był po to by objaśnić o jaką czapkę chodziło... jeśli jest inaczej, zacytuj mi tu fragment mojej wypowiedzi z którego wynika iż stwierdziłem że jesteś "homo". to są internety kolego. nie wiem kim tam jesteś prywatnie... przedstawiasz się skrótowo, profilem i poziomem swoich wypowiedzi... ja tu (w przeciwieństwie chyba do ciebie) nie jestem by oceniać czy osądzać innych. szkoda mi na to czasu. chcesz sobie popisać, po-wyzłośliwiać się trochę i powbijać komuś szpilę jak w podstawówce... spoko... możemy... tylko dziwi trochę że dopatrujesz się w tym zasad kulturalnej dyskusji czy że roi ci się iż ustalamy tu jakieś "prawdy"... bo ja tu z tobą piszę dla beki...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

*Ciebie <3

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Oj mordeczko myślę, że bardziej z zasad bycia osobą samotną piszesz na takich forach, ale NIE MNIE TO OCENIAĆ PRAWDA? XD Wiesz do głupca, który ma pojęcie zerowe o czymkolwiek no ciężko mi używać innych zwrotów. Wracamy znowu do płaskoziemcy który może swoje demagogie wygłaszać w tak skomplikowanym i rozbudowanym słownictwie, że Słowackiemu to się nawet nie śniło. A i tak jest głupcem :D

Jeśli ktoś tutaj dotarł to gratuluję bo trzeba mieć psychikę aby czytać tego typu "bekowe" wysrywy :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

aha... czyli jeśli z formy moich wypowiedzi wyczytałeś oskarżenie o bycie "gejem"... to ja idąc tym tropem powinienem to teraz zsumować. czyli tak... mieliśmy kilka razy głupca, szura, płaskoziemcę, korwinistę.. teraz dochodzi incel... może przestań się oszukiwać i zdaj sobie sprawę z głównego powodu dla którego tu w ogóle piszesz. tylko mówię... (bo jak wiadomo każdy ma swoje hobby i pełne do niego prawo :) )

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Ach no tak to przecież to odwrócona psychologia! :DDDD To nie tak, że nazywam rzeczy po imieniu jak widzę zagubionego człowieka, któremu się ręce trzęsą :D O to jest takie wspaniałe! Proszę mistrzu powiedz mi jaki jest ten powód i co jeszcze wywnioskowałeś z moich wypowiedzi :D

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Btw popcorn mi się już kończy, ale damy radę :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...ja w przeciwieństwie do ciebie nie mam w zwyczaju tłumaczyć innym ich własnych motywów działania. sam znasz siebie najlepiej i te motywy też znasz, jeśli nie to kiepsko. pisałem też że nie obchodzi mnie przekonywanie ciebie do czegokolwiek. jedno mogę ci powiedzieć. z twoich wypowiedzi, wyczytałem (i będzie to oczywiście bardzo daleko idące, mętne założenie, bo czemu nie) że jesteś homofobem... od razu "bycie gejem" zakwalifikowałeś jako obrazę. mało tego. automatycznie wjechałeś na "żonie" z kopią "incelstwa" XDDD smutne...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

O stary Twoje mądrości trzeba spisać bo to naprawdę rzadko się zdarza spotkać tak wspaniałego człowieka, który przyćmiewa swoim umysłem największych myślicieli świata. Musiałem poszukać słowa "incel" bo wybacz, ale jestem za stary na określenia tego typu :D ale widzę, że to kolejne wyrażenie którego używasz bo je gdzieś zasłyszałeś, a nie zdajesz sobie sprawy co oznacza więc przemilczę :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...mój hipokrytyczny kolego... "Oj mordeczko myślę, że bardziej z zasad bycia osobą samotną piszesz na takich forach"... to odnośnie argumentum ad incelum... czyli mówisz że piszesz ze mną by zaimponować żonie :3 spoko, zrozumiały powód. pozdrów ją tam przy okazji ;)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Haha oj nie nie :D po prostu uwielbiam pisać, ze spoceńcami, którzy są idealnym przykładem efektu Dunninga- Krugera. Takie HOBBY jak to określiłeś. I proszę nie mów do mnie kolego bo mnie obrażasz :D ja tam cenię doborowe towarzystwo :D

Dalej piszesz głupotki i jest to świetne, nie zmieniaj się nigdy :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

..nie chcesz się kolegować? teraz to się idę ciąć :'( ( a szanowną małżonkę pozdrów mimo to... i to zupełnie nieironicznie)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Nie no aż tak to nie :D ale zacznij używać głowy nie tylko do jedzenia, a będzie dobrze xDDDD

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

....aha... czyli ty nadal nie łapiesz sarkazmów... no ok...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Ciężko załapać o co chodzi człowiekowi, który nie wie o czym mówi, który nie ma ŻADNYCH poglądów, który powtarza wszystko jak owca bez zastanowienia i który po prostu jest głupcem - wybacz :D

I też nie przeceniaj się tutaj. Sarkazm to cecha ludzi mądrych, a jak już ustaliliśmy do takowych nie należysz. Cynizm, drwina i heheszki to Twoja domena :D bo przecież cała ta rozmowa to jedna wielka HEHESZKA prawda? :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...masz prawo wierzyć w cały szereg własnych zgeneralizowanych domniemań na temat nieznanych sobie osób... i ubierać to w słowa w takim tonie jak powyżej... a ja mam prawo ci w tym nie przeszkadzać. zapewne wystawia to jakieś świadectwo i tobie i mnie :3

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Chłopie, ale ja nie muszę Cię znać aby wytłoczyć zdanie o Tobie bo wystarczy przeczytać Twoje wysrywy, to jak się patrzysz na świat, to jakie masz "poglądy", jak stawiasz siebie i to jaką masz logikę xD i dopóki tego nie zrozumiesz to nie wiem dalej siedź w swojej bańce i uważaj, że masz JAKĄKOLWIEK prawidłowość w działaniu swojego umysłu. Ale spoiler alert...albo.... nieważne xDDDD

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...a czy ja pisałem że "musisz"?... oj kuleje u ciebie czytanie ze zrozumieniem, kuleje... bo przecież wyżej napisałem że jest zupełnie odwrotnie...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Czy Ty naprawdę czepiasz już się słówek żeby tylko nie przyznać się do błędu? xD I czy żyjesz w równoległych wymiarach jednocześnie bo jedyną osobą która tutaj się gubi w wypowiedziach no jesteś Ty :D tak to jest jak wierzy się w kłamstwa, stosuje manipulacje czy prowadzi standardowy makiawelizm, Ale spokojnie da się z tego wyleczyć tylko trzeba chcieć. Uspokój się - zacznij od tego :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

...no i znowu te nadinterpretacje... kto by pomyślał :)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Na pewno nie Ty :D idź się już połóż mordeczko bo za dużo "myślenia" wpływa na Ciebie negatywnie xDDD

Pamiętaj cały ten film to spisek Żydokomuny!!! A Hollywood rządzą iluminaci :D Oskary to szopka, a Ty jako jedyny rozgryzłeś system! :D Jesteś wyjątkowym płatkiem śniegu!

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

..skoro nawet ty to widzisz to kto wie ;) no dobra bo widzę że usilnie chcesz mieć ostatnie zdanie w tej "dyskusji". to umówmy się tak. teraz mi odpiszesz a ja już się nie odezwę. ozdób to koniecznie jakąś erudycyjną puentą, jak to masz w zwyczaju i będzie git. nara pa i dobrej nocy. :)

ocenił(a) film na 6
kgibas666

K bye :D

Proszę nie odzywaj się w internetach tak ogólnie bo to aż wstyd :D

ocenił(a) film na 1
Kkeli45

... a powiem ci jeszcze że zaciekawiła mnie ta twoja "żona"...

ocenił(a) film na 6
kgibas666

Yhm nie ma jej to tylko mój wewnętrzny głos w głowie :D zmyśliłem ją!

BTW *Ci

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

kgibas666 zgasił cię jak pojarę na miejski targowisku xDDD

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

O czym ty bredzisz ? Przecież od kilku lat Oscary są dawane głównie politycznie są tak samo gówno warte jak obecne Noble. Jeżeli masz film z lgbt wątkami i tematem aktualnym bzdur na świecie to idziesz po Oscara.

Ale spokojnie już niedługo bo im więcej czarnej kleopatry, syrenki przerabiania wszystkiego co było na poprawne politycznie acz absurdalne wizję tym bardziej w ludziach rośnie tylko nienawiść i wstręt do tego co przekłada się nawet na trend polityczny .

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

@kgibas666 Oskar nie jest nagrodą międzynarodową. To nagrody amerykańskie. I nawet w USA wiedzą że najczęściej niewiele mają one wspólnego z faktyczną wartością artystyczną a zwykle raczej są obrazem nastrojów politycznych i/lub społecznych.

splawik

W punkt.

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

Panie, serio uwazasz za wazną nagrodę dawaną lewakom od mega lewaków, kótrzy wlasnie po to takei nagrody daja zeby kreowac rzeczywistosc wg swojego widzimisię?? Moze nagrody dla Tokarczuk za jej ksiazki tez uznasz za znaczące? Swiat kultury i nagród przyznawanych jest opanowany przez antychrzescijanskie trendy, wiec wszystko co plugawe i zwyrodniale oczywiscie nagradzane jest przeznakomicie.

waylanderus82

Przeczytałeś chociaż jedną stronę książki Tokarczuk, arbuzie?

waylanderus82

Tak, uważam, że filmy z Oscarów czy Cannes i innych festiwali TOP 5 to najlepsze filmy roku. Można myśleć inaczej jak się nie ma pojęcia o kinie. Nikt nie zabroni :)

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

Oskary to teraz ideologia skrajnego lewactwa. Tylko takie dekle je uznają, że coś znaczą.

ocenił(a) film na 6
waylanderus82

Jak czytam Twoje wysrywy człowieku to aż łapie się za głowę, że Ty w to wszystko wierzysz xDDD

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

Przepis na oscara : Niemiecki homoseksualista w ostatniej chwili ratuje żydowskie dzieci przed Polskimi szmalcownikami którzy nie zdążyli wydać ich Czeskim Nazistom. Te dzieci uciekają do USA ( tu obserwujemy bezduszną selekcję emigrantów na Ellis Island - gdzie w wiekszości trafiają do pracy w fabrykach). Obserwujemy historię jednego z nich a konkretnie dziewczyny która, zakochuje się i wychodzi za ciężko pracującego afroamerykanina. Po wielu latach odkładnia każdego grosza wysyłają na studia medyczne swoją jedyną ciemnoskórą córkę, którą zabijają biali policjanci w trakcie interwencji przy kontroli drogowej...

Nawet z tej perspektywy "Zielona Granica" to wyjątkowo rzadkie gó.... dzieło

ocenił(a) film na 1
marcin0205

Proszę nie podpowiadać!

ocenił(a) film na 1
kgibas666

Śwetnie żyd Sandler skwitował te całe OSKARY. Żydowska nagroda dla politpoprawnych oszołomów.

ocenił(a) film na 1
PabloAbruzzi

Liczba widzów oglądających film czyli uznanie publiki, a nie jakiś "bożek" przyznawany przez kilku ludzi.

kodipar_78

xD W takim razie Avengersi do najwybitniejsze kino świata, bo wykręcają największe liczby xd

ocenił(a) film na 1
kodipar_78

Nie do końca. Czytaj dlaczego... Mówiłem wszem i wobec by ludzie nie szli na film z ciekawości...zwłaszcz przeciwnicy tego tworu. Nie dość, że daliście jej zarobić, to jeszcze podnieśliście frekwencje. Potem chwalili się ilu to ludzi na nim nie było w kinach, a już nikt nie zadał pytnia ilu osobom się on spodobał, czy ilu w tą historię uwierzyło. Sami dołożyliście cegiełkę do własnej zagłady!

PabloAbruzzi

Z Oskarami jest jak z Eurowizją, nagrody tam nijak mają się z realnym odbiorem danego dzieła czy aktora przez ogół publiczności. Równie dobrze możesz zapytać jaka jest najważniejsza nagroda świata biznesu i.... okaże się że za większość musisz zapłacić lub mieć plecy. Wyjdź z tej iluzji że nagrody rozdaje się najlepszym, niech społeczeństwo samo przemówi co woli.

CombatCode

Musiałbym być skończonym durniem, żeby słuchać społeczeństwa, które w miażdżącej większości nie ma bladego pojęcia o śpiewaniu, filmach czy biznesie. Po to mamy Oscary, Noble i Eurowizję, żeby poznać opinie profesjonalistów. Jeśli dana branża Cię interesuje, to raczej nie ma sensu podważać autorytety, które sa w niej elitą, nie.

Co do Oscarów, to nie jest żadną nowością fakt, że większość głosujących to konserwatyści, więc czasem ma to wpływ na przydzielanie statuetek. Dla mnie bardziej liczą się nominacje, bo interesują mnie najlepsze filmy roku :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones