PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658317}

Wielkie piękno

La grande bellezza
7,7 72 116
ocen
7,7 10 1 72116
8,2 42
oceny krytyków
Wielkie piękno
powrót do forum filmu Wielkie piękno

Rozkminy do dyskusji

ocenił(a) film na 10

Witajcie

Obejrzałem Wielkie Piękno już kilka razy. Zastanawiam się nad kilkoma scenami i ich odniesieniami.
1) Słowa Świętej : Czy wiesz dlaczego jadam korzenie? - Bo są w życiu najważniejsze
Jak się to ma do życia Jepa, miejsca skąd pochodził( rozumiem że jest z Neapolu) i czy te korzenie w filmie odnoszą się tylko do pierwszej miłości bo przecież to bardziej rodzina, miasto, kuktura etc
2) Scena gdzie zakonnica zbiera pomarańcze na drabinie a pod drzewem jest ich bardzo dużo. Jak to interpretujecie w kontekscie zblazowania Jepa życiem i szukania czegoś co go wyrwie
3) Dwie sceny a) Przymierzanie żałobnej sukni gdzie Jep opowiada jak stary wyjadacz o tym jak się zachowywać w "teatrze pogrzebowym" i że nie wolno rozpacza" bo to przytłumia rodzinę zmarłego b) Scena pogrzebu i płacz Jepa
Swoją drogą skąd u niego taki smutek kiedy wcześniej olewał matkę chłopaka i samego chłopaka. Zrozumiał coś?

Zapraszam do dyskusji :)

ocenił(a) film na 10
arnua_2

Oglądałaś dokumentalny film o Paolo Sorrentino ? ( mnie ta gratka ominęła... niestety przehapiłam ) Mam wrażenie, że poznając postać reżysera, jego system wartości i podejście do pracy, interpretacje staną się wielowymiarowe :)

ocenił(a) film na 10
arnua_2

Jego autobiografia zawarta jest w filmie "To była ręka boga" Jego lata młodości w Neapolu podobnie jak filmowego Jepa :) Pamiętasz tytuł tego dokumentu? Jest podcast na spotify z wywiadem ale czekam na dłuższą trasę żeby przesłuchać. Mogę podlinkować jeśli jesteś zainteresowana ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones