PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=629779}
6,7 29 988
ocen
6,7 10 1 29988
7,2 16
ocen krytyków
Uciekinier
powrót do forum filmu Uciekinier

Jak dla mnie rewelacyjny! Kocham takie kino. Te czasy, kiedy się było u progu dorosłości, dokonywania pierwszych odpowiedzialnych decyzji, dawno już minęły, ale to były piękne czasy. Świat wydawał się taki tajemniczy, ale i na wyciągnięcie ręki, a czas zdawał się biec w tempie zachodzącego słońca, nie liczyło się upływających dni, a każdy nadchodzący zwiastował przygodę. Takie właśnie uczucia budzi we mnie ten film. Doskonały film, wybitny, który będzie kiedyś klasykiem. Jest w nim coś z klimatu "Prawdziwe męstwo" braci Coen, albo "Zabić drozda", albo "To nie jest świat dla starych ludzi". Niespieszne tempo i poczucie "dziania się" życia, na które główny bohater nie ma wpływu - cokolwiek by zrobił, życie wymyśli inny scenariusz, a bohater może tylko płynąć z falą lub umrzeć. Fatum wisi nad głównymi bohaterami przez cały czas, ale drogi odwrotu nie ma, trzeba iść naprzód i spotkać się z tym, co nieuchronne. W przypadku "Uciekiniera" jest to śmierć albo nieznana przyszłość, które przyzywają, nie można się im oprzeć. Nadejdą lub nie - życie pokaże. Jak dla mnie, o tym właśnie jest ten film.

Matakorkowa

Film rewelacyjny. Zgadzam sie z kazdym Twoim słowem.

ocenił(a) film na 7
sever

Też naszły mnie wspomnienia po seansie. ,,Uciekinier'' to przyjemne kino, o którym więcej mówię na blogu, w którym omawiam najlepsze filmy 2013 roku, które zostały wyświetlone w Polskim kinie.

http://literackiespelnienie.blogspot.com/2013/12/najlepsze-filmy-w-2013-roku.htm l

chris3z8

Eee? Chyba nie sadzisz, ze ktokolwiek wejdzie na tego twojego bloga po tak chamskiej reklamie? Wpis zgłaszam jako naduzycie.

ocenił(a) film na 7
sever

No nie przesadzajmy :)

ocenił(a) film na 6
sever

hahaha
czyli sprawa trafia na policje, dziekuje bardzo.

ocenił(a) film na 8
sever

Czy juz wyszli z puszki Ci ktorych zgłosiłeś? ;-) Film genialny, szczerze polecam!

ocenił(a) film na 8
Matakorkowa

Piękny! Oprócz wymienionych filmów dla mnie "Mud" ma klimat Buszującego w zbożu - odkrywanie praw rządzacych naszym Światem. Niezawsze pozytywnych...

ocenił(a) film na 8
Matakorkowa

To dla mnie już nie jest oglądanie filmu, a samo w sobie przeżywanie go, niemal identyfikowanie się z bohaterami i ich przygodami... film jest niezwykle klimatyczny, ukazuje to co ma ukazać w sposób taki, by nasze retrospektywne spojrzenie wstecz dało nam odczucie jedności z bohaterami, odczucie pewnego przypomnienia sobie kim kiedyś byliśmy, jak wyglądały nasze leniwe dni przepełnione pomysłami, emocją, skrywaną miłością itd. Film ukazuje to na poziomie niemal doskonałym, oglądając - samemu che się być w ekipie muda, tworzyć jego i naszą tym samym historię...

ocenił(a) film na 9
bodysong

Pięknie powiedziane, masz styl jak literat, też bym tak chciał.

ocenił(a) film na 7
Matakorkowa

Bardzo fajnie się ogląda!

ocenił(a) film na 8
Matakorkowa

Dodałbym jeszcze jeden plus. Dialogi. Przez to, że nie było ich za dużo, były bardzo dopracowane i logiczne, dopasowane do sytuacji. Kiedy mnie nasuwało się jakieś pytanie w związku z akcją to padało ono również z ust aktorów, głównie chłopców. Film trzyma się kupy i wart jest obejrzenia.

Matakorkowa

A ja się nie do końca zgodze. Takie filmy kręcono 20 lat temu. Dzisiaj nie są one już zbyt odkrywcze. Dosyć przyjemnie się oglądało, ale nadal - film wtórny i jednowymiarowy.

Matakorkowa

Tytuł zawiera fałszywe proroctwo, niestety.

ocenił(a) film na 8
Matakorkowa

Jest to też - a może przede wszystkim - opowieść o sile męskiej przyjaźni, gówno wartych kobietach i życiu w zgodzie z naturą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones