PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=852038}
6,6 4 829
ocen
6,6 10 1 4829
6,2 10
ocen krytyków
Sukienka
powrót do forum filmu Sukienka

Sukienka. 7/10

ocenił(a) film na 7

Obejrzałem "Sukienkę", gdy dowiedziałem się, że film niniejszy znalazł się na oscarowej shortliście.  Całkiem poruszająca historia Julki, karlicy pracującej w prowincjonalnym hotelu, która marzy o fizycznej bliskości z mężczyzną. Julia pragnie być normalną kobietą, a nie obiektem drwin i szyderczych spojrzeń, tylko dlatego, że jest inna od otoczenia. Jest jednak ktoś, kto wykazuje nią szczere zainteresowanie: pewien kierowca ciężarówki imieniem Bogdan... Temat ważny, o braku akceptacji inności oraz o samotności, deprywacji intymnej, seksualnej. Film porządnie zagrany, z ciekawie opowiedzianą historią osoby niskorosłej, która pragnie być kochana i akceptowana. Czas trwania: 29 minut.

khanate

Osoba niskorosła, nie "karlica"

Nikola_Ka

"Ja jestem karłem i lubię kiedy nazywa się rzeczy po imieniu. Nie cierpię określenia „niskorosłość” wypowiedz Anny Dzieduszyckiej

ocenił(a) film na 10
kasiabeier

Mam #achondroplasia i absolutnie NIE ŻYCZĘ SOBIE, nazywać mnie karłem a osobą niskorosłą

ocenił(a) film na 10
bgawronski75

Ale aktorka grająca główną rolę sobie życzy.

ocenił(a) film na 10
adusia14k_filmweb

ale ... ,:1) ja nie nawiązuję do aktorki, tylko do mojej przedmówczyni wyżej. 2) "Ale aktorka grająca główną rolę sobie życzy." Gdzie? Poza planem filmowym? W tej kwestii sam plan filmowy się nie liczy. Zapytaj główną aktorkę poza planem. Ciekawe co Ci odpowie. Polecam też film : " Dróżnik" Petera Dinklage'a https://www.filmweb.pl/person/Peter+Dinklage-3530 . Najbardziej jest znamy w "Grze o Tron". Nie lubię filmów fantastycznych, dlatego, oglądałem parę odcinków chyba z 6 sezonów, bo ktoś na siłę mi polecił. Osobiście wolne oglądać filmy Almodovara.

ocenił(a) film na 8
bgawronski75

aktorka wspomina w wywiadach że nie trawi nazywania jej niskorosłą, ale szanuje że inne osoby nie lubią być nazywane karłami

bgawronski75

Nikt nie nazwał Cię karłem.

bgawronski75

To nie jest koncert życzeń

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones