PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37961}

Smokiem i mieczem

George and the Dragon
6,1 4 242
oceny
6,1 10 1 4242
Smokiem i mieczem
powrót do forum filmu Smokiem i mieczem

przeinaczenie tytułu... "Smok i Jerzy" to bardzo sławna legenda, napewno sławniejsza od sienkiewiczowskiego "Ogniem i Mieczem"... Na dodatek nie widziałam, żeby ktoś na tym filmie rzucał w kogoś smokiem....

soureen

Nasi tłumacze uwzięli się chyba na filmy z udziałem Patricka Swayziego(patrz - Dirty Dancing) :)

ocenił(a) film na 1
soureen

to napisz mi coś wiecej o tej legendzie, bo jestem nawet obcykany w róznych, a o tej nie słyszałem
jedyna jaką kojarze ma rodowód kościelny i jest o Św. Jerzym który zgładził smoka, a smok traktowany jest jako uosobienie szatana. i z tym filmem nie ma nic wspólnego:):)

profix

O legendzie św. Jerzego również nie łyszałem, istnieje jednak książka Gordona R. Dicksona 'Smok i Jerzy' - solidne fantasy starego typu, jednak film w żaden sposób do niej nie nawiązuje <a szkoda>. Juz bardziej prawdopodobny jest 'rodowód kościelny'<że tak pozwolę sobie Ciebie zacytować> - vide końcówka filmu, kiedy to nazywają George'a <Jerzego> 'prawdziwym świętym' <nie wiedzieć czemu prawdę mówiąc :]>

Necoho

ta legenda jest tak w Polsce znana jak Haloween, na zachodzie znana historia , u nas to zmok wawelski i szewczyk dratewka tez zreszta fajne legendy, tam za to oni o naszych nie słyszeli za bardzo , tez mozna by nasze rozpropagowac chociaz to kultura anglosaska i teraz amerykańska podbiła swiat

soureen

Denerwują mnie te głupie tłumaczenia. Smokiem i mieczem ha ha. Co za kretyn to wymyślił.

ocenił(a) film na 5
slawex1983

Jaaaaasne. Bo tłumaczenie dosłowne jest rewelacyjne. "Smok i Jerzy". Nie wiedzieć dlaczego od razu kojarzy się z "Włatcami móch".

ocenił(a) film na 6
slawex1983

Jak dla mnie tytuł zabawny i całkiem pasujący.

ocenił(a) film na 7
bartolomeoxXx

Jak dla mnie tytuł też bardzo dobrze przetłumaczony.

soureen

Jak zobaczyłem tytuł to od razu wybuchłem śmiechem. Skoro dystrybutor ucieka się do upodabniania tytułu filmu do tytułu lektury szkolnej, to nie ma co oczekiwać dobrego filmu tylko gniota.

ocenił(a) film na 3
soureen

Sławna, ale niekoniecznie u nas i niekoniecznie dla masowego odbiorcy.

ocenił(a) film na 9
mhrocznyszatan

http://pl.wikipedia.org/wiki/Święty_Jerzy

ocenił(a) film na 3
Gunshine

Więc? Wikipedia o nim wspomina, więc wszyscy go znają i jego legendę?

mhrocznyszatan

ta legenda jest tak w Polsce znana jak Haloween, na zachodzie znana historia , u nas to zmok wawelski i szewczyk dratewka tez zreszta fajne legendy, tam za to oni o naszych nie słyszeli za bardzo , tez mozna by nasze rozpropagowac chociaz to kultura anglosaska i teraz amerykańska podbiła swiat

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones