PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1301}

Skrzypek na dachu

Fiddler on the Roof
8,0 66 577
ocen
8,0 10 1 66577
8,4 17
ocen krytyków
Skrzypek na dachu
powrót do forum filmu Skrzypek na dachu

Widziałam ten film jeszcze jako mała dziewczynka... film był dla mnie tak piękny, tak magiczny i wywoływał wzruszenie jakiego jeszcze nigdy nie czułam, tak jakby coś pęczniało we mnie od środka, taka tęsknota za czymś, czego nawet nie można wyrazić słowami... film chodził za mną cały czas, aż w końcu po kilku latach obejrzałam go ponownie. Cały film jest oczywiście genialny ale utwór "Sunrise Sunset"... nawet nie wiem jak opisać te uczucia, gdy usłyszałam go ponownie, coś niesamowitego. I podczas oglądania całego fimu czułam taką dziwną, dziwną tęsknotę...

pumcia08

Są filmy magiczne i to chyba jeden z nich.

ocenił(a) film na 9
pumcia08

Zgadzam się Pumcia .
Ten film *(i muzyka w nim ) to jest magia , i jeszcze raz magia .


ocenił(a) film na 10
pumcia08

lepiej bym nie wyraziła Swoich odczuć ;)

pumcia08

Wypada się dołączyć, a oprócz tego wspaniale pokazana kultura (obrzędowość), wartości i proste acz uczciwe życie. Może właśnie to wzrusza najbardziej, prostota, marzenia biednych ludzi ich aspiracje, dobro...A przy tym genialna muzyka, wspaniali aktorzy co w sumie składa się na tak genialny obraz. Dziś ponownie na zone europa, ja zasiadam przed tv:-).

ocenił(a) film na 8
Aleksandra45_1

Świetne aktorstwo - to jest zaleta tego filmu. Przecież oni wszyscy tam śpiewają, a nie są piosenkarzami. Oprócz Topola świetna była babcia, która zagrała swatkę. A gdyby to było p

qqryqu

a może rosyjski z jidysz ? To byłoby najprawdziwsze dla tej historii.

ocenił(a) film na 10
pumcia08

caly smutek swiata skroplil sie na Anatewce:)

ocenił(a) film na 10
pumcia08

Tesknota to dobre slowo. Ta spolecznosc byla integralna czescia Polski przez kilkaset lat. Nagle wyrwano ja z korzeniami brutalnie i zniszczono. Polska w ciagu raptem paru lat zubozala, ograbiono ja z czesci wlasnego dziedzictwa. Mysle, ze do tego odwolywal sie w swojej akcji Rafal Betlejewski, gdy ukul haslo "Tesknie za Toba, Zydzie".

pumcia08

Tęsknota Duszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones