PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
7,4 76 553
oceny
7,4 10 1 76553
6,6 15
ocen krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

Szukam osób, które doceniają filozoficzny i mistyczny sens "Kontaktu". Jeśli jesteś taką osobą, proszę wyślij mi wiadomość. To mój ulubiony film i chciałabym poznać osoby, które też go cenią.

ocenił(a) film na 9
zarkadiusz7

To jest bełkot. Nie gniewaj się, ale bez odbioru. Szkoda mi czasu.

Uh_Huh

Powodzenia :)

ocenił(a) film na 9
zarkadiusz7

Dziękuję - wzajemnie.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Obecny. Można temu filmowi zarzucać to i owo, czy też raczej mieć swoją wizję scenariusza. Można dociekać różnic między książką a filmem. Ale to tylko potwierdza jego klasę.
Wybitnych filmów s-f nie ma zbyt wiele, a to jest jeden z nich. Ellie Arroway i jej pasja, "biznesmen-fantasta" S.R. Hadden - to są role, dla których trudno znaleźć jakiekolwiek porównanie. Zawsze gdy mam możliwość obejrzenia, staram się nie przegapić przynajmniej dwóch momentów:
1) Ellie po śmierci ojca mówi do mikrofonu radiostacji: - CQ, CQ (krótkofalarski skrót od "seek you"), mówi Ellie Arroway, tatusiu, czy mnie słyszysz ?!
2) Ellie pojawia się na tle olbrzymiego radioteleskopu w Arecibo.

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Spotkanie taty na plaży to druga scena po "łzach na deszczu' z Blade Runnera która wyciśnie łezkę ze mnie.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Kocham ten film!

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Film jest rewelacyjny. Jeden z moich najlepszych. Kiedy go pierwszy raz obejrzałem nie mogłem zapomnieć... ponieważ jest to opowieść o mnie. Kiedyś marzyłem o tym by być naukowcem , który jest w stanie ulepszyć cały świat tak jak postać głównej roli. Potem jak się okazało, że nie jestem wcale taki inteligentny i mądry by zmieniać świat, moją ulubioną postacią z filmu stał się bogacz-fantasta, który umożliwił innym realizację wielkich marzeń.

Trzeba zauważyć ze film nie skupia się na samym kontakcie z obcymi ale na kwestii wiary. Jest to spór między oświeconym racjonalizmem naukowców i wiarą prostych ludzi, wiarą, która potrafi produkować szalonych ekstremistów. Znamienna jest chwila kiedy pani naukowiec na końcu otrzymała wsparcie nie od równych sobie, tylko od tych malutkich zwykłych ludzi.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

dzisiaj rano leciał na ZoneEuropa .. ten film mozna oglądać bez końca po milion razy :)

ocenił(a) film na 7
ashley2020

Niewielkie oczekiwania, a tu proszę kawał solidnego kina. Znakomita końcówka i ta jej podróż perfekcyjnie ukazana.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Ja jestem po prostu giga-fanem...
nie tylko filmu ale i tematu. nikt nie mogl tego ujac lepiej jak Sagan ;)
Geniusz w czystej postaci
pozdrawiam wszystkich fanow tego arcydziela ;)

ocenił(a) film na 10
slowhand01

Hej. Jeżeli nadal chciałbyś porozmawiać o filmie, wysłałam Ci zaproszenie do znajomych. (Wiem, że odezwanie się po czterech latach!!! od założenia wątku nie świadczy o mnie za dobrze i że za późno już nawet na przeprosiny... )

Jesienna

Nie ma lepszego sposobu na znalezienie bratniej duszy. Mi się podoba zanim go obejrzałem :)

Jesienna

Jako oddana wielbicielka tego filmu zgłaszam akces do Waszego kącika ;]

użytkownik usunięty
Jesienna

Też uwielbiam ten film.Oglądam za każdym razem gdy leci w TV.Jeszcze w czasach szkoły podstawowej zainteresowałem się astronomią i programem SETI i tak do dzisaj mi to troszkę zostało ;).Przeczytałem też kilka książek Carla Sagana.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

jesteśmy w tym samym klubie:)

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Dopisz mnie do listy. :)
To wspaniały film, SF z prawdziwego zdarzenia. Film nie mówi, że może oni są, tylko że oni są i dają znak, że kosmos nie jest taki pusty.
A także pokazujący że nie da rady połączyć religii i nauki.

ocenił(a) film na 10
Ogre2000

Tak ten film był boski 10/10 naprawdę rewelacyjny!
Polecam wszystkim którzy interesują się choć trochę kosmosem !
Nie ma chyba drugiego takiego!

Jesienna

hahahahahahahahaahahhaahhahahahahahaahahahahaha "filozoficzne przesłanie" hahahahahahaha kobieto, sprawdź w słowniku znaczenie słowa 'filozofia' zanim go użyjesz hahahahahahahaha

ocenił(a) film na 10
Adrianos7

Sam sprawdź, bo nie masz zielonego pojęcia.

ocenił(a) film na 10
Adrianos7

a panu co, deszcz na rozum padł?

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Również jestem jego fanem, zawsze go oglądam jak leci mimo, że widziałem go wiele razy..a odbiór sygnału od obcych jest zrobiony perfekcyjne...zresztą przecież to Robert Zemeckis, koleś od najlepszego filmu wszech czasów(jak dla mnie) czyli Forresta Gumpa :), to co charakteryzuje Zemeckisa to profesjonalizm i powaga filmu. , "kontakt" to nie jest mega produkcja nastawiona na zysk, ale widać że gdy trzeba było to zrobione efekty z najwyższej półki i a statystów było więcej niż w Bravehearcie ;)

jesienna podzielam Twój zachwyt, możesz mnie dodać do znajomych ;)

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Kocham ten film.
Kocham za magiczny zoom out na początku ("i gdzie są twoje problemy, człeku"), pokazujący naszą (ludzkości) małość wobec wielkości Wszechświata.
Kocham za pasję, która charakteryzuje bohaterów, w ich dążeniu do prawdy.
Kocham postać graną przez Jodie Foster (simply).
Kocham reprezentowane w filmie piękne, humanistyczne podejście do kontaktu z Obcymi (Sagan), nie w strachu i obawie, jak również pokazanie, co mogłoby się stać na Ziemi, gdyby do takiego kontaktu rzeczywiście doszło - ta histeria, fałszywi prorocy itp itd.
To jest film, do którego zawsze wracam. A widziałem go nie wiem ile razy.

A początkowa cudowna i mądra scena 'Earth zoom out 'niezmiennie zachwyca i przywraca mi właściwą skalę problemów, z którymi się borykam.

ocenił(a) film na 10
Kocio

A scena na początku filmu, z małą Ellie Arroway i z szafką z lusterkiem na drzwiczkach jest dla kinomana swoistym smaczkiem

ocenił(a) film na 10
Kocio

Hej, jeżeli nadal chcesz porozmawiać o filmie (po czterech latach... wiem że kazałam na siebie DŁUGO czekać) to wysłałam Ci zaproszenie do znajomych. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Jesienna

:D Zawsze :)

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Uwielbiam ten film :) Chyba pierwszy raz widziałam go mając jakieś 11/12 lat (dawno temu) urzekła mnie wtedy bardzo ta cała historia, a szczególnie słowa Ellie "Tylko w naszej galaktyce są cztery miliardy gwiazd.Jeśli jedna na milion ma własny układ słoneczny, a z tego tylko na jednej na milion planet istnieje inteligentna cywilizacja - są ich tam miliony.W przeciwnym razie byłoby to straszne marnotrawstwo przestrzeni! ". Coś magicznego jest w tym filmie i niezależnie od tego ile razy widziałam "Kontakt", zawsze chętnie do niego wracam

ocenił(a) film na 9
Jesienna

JEZZZDEM!

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Znakomity film , znakomita Judie !
Uwielbiam go .

ocenił(a) film na 8
Jesienna

Może nieco po czasie, ale chętnie porozmawiam na temat filmu, nauki, czy czegokolwiek innego, co jest warte rozmowy : ) Twoja odpowiedź jest zapewne mało prawdopodobna, lecz kto wie... : )

ocenił(a) film na 10
Oriflamme

Przecież kobiecie już dawno broda wyrosła w oczekiwaniu na w miarę ogarniętego i cokolwiek inteligentnego rozmówcę. Pewnie już ze skały się poszła rzucić.
Podrywacz przebrzydły... ;P

ocenił(a) film na 8
Kocio

Oj tam, od razu podrywacz : D

Swoją drogą, co do filmu o jakim tu mowa - ciekawe kiedy ci obcy skontaktowali się z ludkami z Twojego avka ; )

ocenił(a) film na 10
Oriflamme

A to było już w innym Prometeuszu...

ocenił(a) film na 8
Kocio

Powiadasz? Cóż, ja na tym filmie usnąłem, ale do wykładów mam jeszcze paręnaście godzin, to sobie go obejrzę tak rzetelnie, a odeśpię standardowo tam gdzie zawsze :D
Słyszałem jednak, że jest ponoć bliźniaczą kopią Obcego, true?

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Cytuje: "Jako najbardziej prawdopodobne z naukowego punktu widzenia eksperci z NASA wyróżnili "Kontakt" i trzy inne filmy. Te filmy zostały pochwalone za realizm i dopracowanie szczegółów, pozwalające na rzeczywiste powiązanie „science” z „fiction”, a nie tworzenie dzieł bardziej fantasy, nie mających żadnych podstaw naukowych, a nawet bazujących na rażących błędach." Mam tu ładny przykład jak "Kontakt" jest świetnym filmem, choć ma już 15 lat =P

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Pierwszy raz widziałem ten film na vhs w 1999 roku. Jest jednym z moich ulubionych, piękny, poruszający, z filozoficznym zacięciem. Film do dziś powoduje u mnie łezkę w oku. Do tego to odwołanie do tego ze gwiazd jest więcej od ziaren piasku na ziemi . Film też pokazuje skutki polityczno-społeczne i religijne takiego kontaktu, rozważania na temat religii w starciu koncepcji pozaziemskich cywilizacji. Ta końcowa dedykacja w filmie jest chyba dla Carla Sagana.

ocenił(a) film na 7
Jesienna

Zapytam z ciekawości - bo się tu produkujecie i piszecie posty, ale Jesienna na żaden nie odpisała - czy Jesienna, autorka tego wątku, odpisała komukolwiek na priv? Prowadziliście jakieś dyskusje? Ktokolwiek?

ocenił(a) film na 10
Sony_West

Biorąc pod uwagę twoją arogancję, chamstwo i lekceważenie innych, to byłbym zdziwiony, gdyby ci odpowiedziała. Małe litery świadomie.

ocenił(a) film na 7
Kocio

arogancję? lekceważenie innych? A co masz na myśli? Byłem kiedykolwiek wobec ciebie arogancki? Kim właściwie jesteś, żeby o mnie tak mówić i na jakiej podstawie tak się o mnie wypowiadasz?

ocenił(a) film na 10
Sony_West

No i sam się podsumowałeś. Btw, piłeś, nie pisz.

ocenił(a) film na 7
Kocio

Hmm... właśnie zrozumiałem, że rozmawiam z jakimś trollem, lub osobą psychicznie chorą. Mam nadzieję, że jeśli jesteś tym drugim, wrócisz kiedyś do zdrowia. Życie ci tego z całego serca, a jako że interesuję się psychologią, polecam ci jak najszybsza wizytę. Psycholog ci pomoże.

ocenił(a) film na 7
Kocio

Po latach przypadkiem tu zajrzałem i się pośmiałem z twojej odpowiedzi. Mam nadzieję, że już dorosłeś. Chociaż...

ocenił(a) film na 9
Jesienna

Jesienna, ale chodzi Ci o wiadomość na priv, czy komentarz tutaj? Film cudowny oglądałem dziś chyba trzeci raz w życiu. Scena z widokiem na galaktykę, ona w tym wszystkim i mam łzy w oczach.

ocenił(a) film na 9
Jesienna

.. [ kurde.. nie wiem jak się usuwa komentarze xD ]

ocenił(a) film na 9
Jesienna

https://www.youtube.com/watch?v=ce24uorjGj0

Masz fana. Sam Neil deGrasse Tyson do tego ! xD (pod sam koniec filmika)

Jesienna

Witam, ja zawsze chętnie porozmawiam o tym filmie a jeśłi chodzi o inne filmy widzę że bardzo mamy podobny gust, wysłałem Ci zapro

ocenił(a) film na 8
Jesienna

Dołączam do grona fanów Kontaktu.

Jesienna

Witaj. Z trudem piszę te słowa, bo trudno mi opanować emocje. Bez wątpienia również ja szukalem Ciebie. Również jestem wielkim fanem filmu Kontakt. Doswiadzam zawsze czegoś wyjątkowego, ogladajac go, przezywam to bo jest mi to bliskie - mimo iz z trudem znajduje slowa na opisanie tego. Chcialbym Cie poznac blizej, pisalem wiersze które pośrednio podążają za ta tematyką pod pseudonimem - Jesienny. Nie wierze ze to przypadek. To chyba najwazniejszy:
 
Syriada
Być zagubioną częścią, czegoś co
Wykracza poza krąg przyjętych norm
Dobra pragnąc wciąż, czyniąc zło
Odszukać drogę do pierwotnych form

Uwierzyć w ogień który w oddali
Tli się jednocześnie płonąc w Tobie
Co w chwili śmierci się nie wypali
Wyruszy w podróż ku odnowie

Złożoność wszechprawideł skruszyć
Sens życia zawrzeć w jednym słowie
Otworzyć serce, oczy oraz uszy
że to nie Bóg miłością jest...
Lecz miłość - Bogiem

Ostatnio wciąż myślę o tym wszystkim, odczytuje coraz więcej wskazówek. Doswiadczam tego. Miłość jest wymiarem i bytem jednocześnie, nie podlegajacym czasowi, jest pierwotnym miejscem skad pochodzi "czastka" tego domu znajdujaca sie w nas. Moim zdaniem nie poszukiwanie życia w kosmosie jest sednem i przesłaniem tego filmu, a sens tych kilku słów uslyszanych na Wedze... ale glownie towarzyszące temu uczucie - nadzieja, miłość. To wiara w doswiadczenie, nie zas empiryczne dowody. To co wymyka się poza świat cielesny i rozumienie. Jesli nie pomyliłem się, a to co piszę jest Ci bliskie to odezwij się. Jeśli chcesz porozmawiac, odezwij się, znajdziesz sposob, ale nie tu.

ocenił(a) film na 10
Kochac_znaczy_widziec

Witaj Martyno. Nie wiem czy mnie pamiętasz. W 2016 odpowiedziałem na Twój post powyższym komentarzem. Zamieściłem również wiersz. Teraz przy okazji kolejnego seansu z jednym z moich ulubionych, wyjątkowych filmów - Kontakt - przypomniałem sobie również o Tobie. Jak się masz bratnia duszo? :)

ocenił(a) film na 10
Jesienna

Świetny film. Szukałem go od jakiś 10 lat, bo nie mogłem przypomnieć sobie tytułu.
Jestem miłośnikiem nauki ale i fantastyka naukowa nie jest mi obca.
Tematy wszechświata i różnorakie teorie, to coś co bardzo lubię.

Jesienna

Film regularnie oglądam co jakiś czas zawsze z wielką przyjemnością. Warto przeczytać również książkę Kontakt autorstwa Carla Sagana. Pozdrawiam serdecznie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones